O nás

 

Historie kapely

 

Kapela založena na přelomu roku 2011/12, kdy se hrály koledy důchodcům na charitě, zakládající členové kapely byli:

Swišťák (tehdy ještě kytara) s Jirkou (kytara) a Soňou (taky kytara) kteří začali hrát na kytary u Jirky v pokojíku, po čase zjistili, že pouze tři kytary jsou úplně na nic.

Na klávesy měla přijít hrát Jana Tvarůžková (v té době ještě Matoušková), která však dřív než stihla přijít na... první zkoušku, zjistila, že je těhotná, takže za klávesy sedá mladičká, ale nadaná Lenka Kořínková.

Swišťák se v té době díky Lukášovi Vojtěchovi a kapele Destilát dostal čirou náhodou k baskytaře na kterou neuměl zahrát vůbec nic a tak na něj zbyla, stal se taky kapelníkem (protože jinej debil, kterej by všechno zařizoval se nenašel).

Takže první oficiální zkouška byla bez bicích (protože jsme si mysleli, že to všechno udělají klávesy) se odehrává u Swišťáka v dílně.Po pár zkouškách se ale zjistilo, že ty bicí tam asi být prostě musí. Čirou náhodou jeden začínají bubeník byl v Meziboří. Takže do kapely přichází mladej a talentovanej bubeník Vlasta Hatlák, kterej umí stěží jeden rytmus.....

Kapelu zanedlouho a ze zvědavosti navštěvuje Lukáš Vojtěch, kterýmu se u nás líbí a tak zůstává ve funkci zpěváka a občasného hráče na basu. Lukáš sice po několika zkouškách a prvních dvou akcích odchází, ale díky němu se kapela dostala na úplně jinou úroveň (díky Lukyne).

Svoje první vystoupení kapela odehrála 2.6.2012 v Moraveckých Janovicích, kde nás nechali Pikardi zahrát asi 10 písniček.. (víc jsme jich neuměli). Kvůli této akci se musel rychle vymyslet název. Po asi půl hodině dohadování vznikl SCREAM, později pak SCREAM Rock.

Taky u nás bylo průběžně několik zpěváků: Mirek Scholle, Petr Nečas a Vlasta Ješina... než jsme nakonec přibrali do našich řad vystresovanou, ale nadanou mladou zpěvačku Anetu Požárovou (Anet). Anet k nám přišla 24.července 2012.

V Listopadu 2012 odchází z časových důvodů Soňa, po neúspěšných pokusech s Vojtou Dudkem a Zdeňkem Minaříkem přichází do kapely 21.2. 2013 Zdeněk Uchytil (pan Zdeněk).

Za mixem pak usedá Vladimír Kořínek (Mirďa), kterej je ladič pijan (no spíš pijan než ladič) a bejvalej zvukař od Accortů Pepa Hořínek (Pepíno).

Z časových důvodů okolo Vánoc roku 2013 naše řady opouští Zdeněk Uchytil, je to sice veliká škoda, ale svět se nebortí a my hledáme adekvátní náhradu. Díky Zdenku za všechno.

Někdy z jara roku 2014 usedá k mixu další pomoc a to sice Tomáš Rous do funkce osvětlovače.

V půlce července roku 2014 pak po několika neúspěšných pokusech přichází do naší kapely 19 ti letej Richard Švarc (Kevin) a po dvou zkouškách a následně pak odehrané akci na Podmitrově zapadá přirozeně do kapely jak kdyby tu byl už dlouho.........

 

Rok 2015 je pro kapelu přelom, co se týče personálních změn. První oznamuje konec Lenka, která ze strachu, že neudělá maturitu po sezoně odchází. Celou sezonu se pomalu zaučuje a začleňuje Šárka Maloňová, takže se po sezoně holky prostě v klidu střídají, jak kdyby se nic nestalo. Lenka sice nebyla úplně zakládající člen, ale byla naše první klávesačka a zažila s náma hodně akcí, díky Léňo. Takže Šárka se od roku 2015 stává právoplatným členem kapely. 

 

Hned po ní oznamuje konec Vlasta, kterej snad prej taky kvůli škole odchází, též nebyl zakládající člen, ale taky byl náš první bubeník. 

 

No a Jiřík oznamuje, že dohraje sezonu a končí, jeden z posledních zakládajících členů mění ponocování za rodinnej život. Jiřík strašil už dlouho, že odejde, takže se s tím už tak nějak počítalo, ale i tak jsme ho pak oplakali. Jiřík je veliká ztráta, nejen co se týče jako člověka, ale i muzikanta a elektrotechnika, kterej dokázal opravit od kabelu až po mix. No a v neposlední řadě, je to taky abstinent, což je veliká výhoda, když se jede na akci, nebo spíš z akce. :) Jiříku díky a přejeme, ať se daří v rodinném životě.

 

Takže kapela se ocitá v nedohrané sezoně (což na jednu stranu je hroznej průser, ale na druhou stranu jde Swišťák na operaci hlasivek, takže snad je to i dobře) a shání na rychlo bubeníka a s ním teda i kytaristu. Po snad deseti bubenících různých věků a různých vzdáleností bydliště. mě oslovuje nějaký meil, že pro nás má bubeníka i se zpívajícím kytaristou. No, kluci přijeli na zkoušku a vypadá to, že jsme si padli do oka. Přichází Aleš Antl a Martin Růžička. Jak se osvědčí, ukáže čas. Každopádně jsme zase kompletní a vypadá to, že si ještě letos zahrajeme.

 

2016

 

Čas ukázal a to naštěstí brzo, že to nebyla uplně ta pravá volba, takže na post zpívajícího kytaristy usedá Marek Zavřel a vypadá to, že už konečně máme zase sestavu, která nějakou dobu vydrží. 

Bohužel, ale ani tato sestava nevydržela a tak nás v půlce roku opouští Aleš a v zápětí i Marek. S Aldem se ihned střídá Lubomír Kolář alias Květák. Ocitáme se na rozvahách, zda hledat dalšího kytaristy. Naštěstí se ozval Petr Šnek. Přijel,zahrál, zazpíval a už to bylo. Petr se tedy stává dalším členem naší bandy.

 

2017

 

V létě sezony 2017 se střídá Květák (Lubomír Kolář) s Motykou (Monika Malásková) sice jsme další babu do kapely nechtěli, ale situace se tak blbě zvrtla a v kapele je zase přátelská nálada a kliiiiid. :)

 

Koncem roku 2017 opouští z časových důvodů kapelu Petr a střídá ho Joooža (ano, ten Joža co o něm zpívají Morčata, jakože "Jožo tos posral :) )  Zapadá po jedné zkoušce a odehrané Zombie Night 18.11. 2017 bez problému do kapely a valíme dál, jak kdyby se nic nestalo.

 

Někdy během tohodle roku s náma taky začíná čím dál tím častěji jezdit fotografka Markéta Malásková a v podstatě se pomalu stává naším členem.

 

2018

 

Asi abychom se nenudili a nebyl v kapele božskej klid moc dlouho, v létě roku 2018 po rozchodu s kytaristou odchází dost blbě Šárka (klávesy). Ale i s tím jsme se nakonec vypořádali a hrajeme dál bez kláves. Možná když by se našel nejlépe normální zpívající klávesák, nebránili bychom se, ale vyloženě nikoho nehledáme a jedeme dáááááál. :) Na podzim jsme si udělali radost a koupili si a upravili kapelní dodávku, se kterou jezdíme po akcích všichni spolu i s aparaturou.

 

2019

 

Na přelomu let 2018-2019 začíná kapela hrát i poloakusticky na menších akcích, kde není zapotřebí kraválu a zdá se, že s tím slavíme docela uspěch.

Na plesy a svatby s náma příležitostně jezdí Jana Matoušková. (Ano, ta která stála u samého zrodu kapely a která zjistila těhotenství před první zkouškou)

V roce 19 se jinak nic zvláštního neděje, v kapele panuje až moc velká pohoda, pomalu se ohlížíme po nové zpěvačce, Anet už to nestíhá časově, ale to je taková výhledovka.

Nahráli jsme písničku a natočili materiál na klip, který dáváme do kupy.

 

2020

Anet pomalu, ale jistě opravdu chce zkončit, tak hledáme už trošku intenzivněji novou tvář na pozici ženského zpěvu.

 

 

 

Aktuální sestava:

Milan - kapelník, baskytara, kytara, zpěv

Strejda Hrb -  kytara, zpěv

Joža - kytara, zpěv

Monika - bicí

Markéta - Fotografka (příležitostná)